Зустріч з начальником управління екології Львівської міської ради

Зустріч з начальником Управління екології та природних ресурсів департаменту містобудування ЛМР

Ввечері 25 жовтня 2021 представники Зеленого Харкова були присутні на дуже цікавій зустрічі.

Особисто начальник Управління екології та природних ресурсів департаменту містобудування ЛМР Олександра Сладкова відповідала на наші запитання.

Візит Олександри Сладкової до Харкова відбувався по обміну досвідом по функціонуванню паркового господарства в Харкові і Львові.

Харківських активістів цікавило, чи «кронують» во Львові дерева під стовпи, як у нас? Чи роблять у парках такі ж великі газони, як у нас? Чи є у них інтерактивна карта міста с зеленими насадженнями? Які проблеми тендерних закупівель існують в наших містах?

Нас приємно вразило те, що во Львові вважають, що «кронування» під стовп шкодить деревам і не роблять його. Траву там косять тільки в деяких місцях і в основному мотокосилками на колесах. У парках тільки так. Також в парках біля дерев підтримують характерну для лісового біоценозу рослинність.

Ми також з’ясували, що во Львові зносять тільки аварійні дерева. Комунальники намагаються робити посадку молодих дерев серед вікових для заміщення с часом останніх. Во Львові набагато краще доглядають за молодими саджанцями, Їх поливають да підживлюють.

У Львові створена інтерактивна мапа зелених насаджень. Комунальні служби використовують її у своїй роботі.

Ми зрозуміли, що недоліків в роботі міських озеленувачей багато. Але в Харкові їх набагато більше ніж у Львові.

Озеленувачи не планують розташування зелених зон в містах масового проживання городян. Не ведуть догляд за зеленими насадженнями на прибудинкових територіях.

Не планують види і сорти зелених насаджень стійких до кліматичних змін, влучних в догляді та не шкідливих для городян. Вони не мають балансу посаджених та знесених дерев та кущів. Не знають, чи втрачає місто своє зелене вбрання, чи нарощує його. Озеленувачі не радяться в своїй роботі з екологами, хоча вони находяться «на передньому краю» боротьби з змінами клімату у наших містах.v

Зустріч була дуже цікавою та ми винесли з нею багато корисного. Будемо намагатися далі втілити у Харкові досвід Львова!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *